امسال جام جهانی فوتبال با رجب المرجب مصادف گردیده است.

از یک طرف جام جهانی سابقه بدی را در دائره المعارف حوادث جهان ثبت نموده، بدین صورت که دولتهای غربیِ فراماسون در پس نقاب مسحیت هرگاه خواسته اند حرکتی ماجراجویانه، تخریبی، استعماری، نفوذی، براندازانه یا هجومی آغاز کنند، بهترین موقعیت را تزاویِ این حرکتها با حوادث گمراه کننده در حال اجراء در گوشه ای دیگر از جهان دانسته اند. بدین جهت که افکار عمومی متوجه آن رویداد ورزشی یا فرهنگی هستند و صفحات اخبار و رسانه های تصویری، مملو از اخبار مربوط به آن میباشند و جایی برای انعکاس اخبار مرتبط با آن دسیسه یافت نمیشود.

همچون جنگ ۳۳ روزه اسرائیل علیه لبنان با هدف متلاشی کردن حزب الله که مصادف بود با جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان. صفحات خبری و تحلیل مملو بودند از اخبار مربوط به فلان تیم و فلان مربی و فلان بازیگر حاضر در جام و شرح احوال عشیره و نشیره فلان داور مسابقه و در گوشه ای خبرکی از حمله اسرائیل و تلفات انسانی و زیستی و اقتصادی آن و قص علی هذا !

از طرفی دیگر از ابتدای سال میلادی کنونی، شخصیتهای سیاسی جهان مداوماً نسبت به یک ماجراجویی در تابستان ۲۰۱۰ هشدار داده اند.

دکتر احمدی نژاد که عید نوروز ۸۹ اعلام کرد که اسرائیل برای تابستان مشغول برنامه ریزی جهت یک ماجراجوئی جدید است.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز اخیرا در دیدار با مددف نسبت به هرگونه ماجراجوئی جدید علیه کشورهای منطقه هشدار داده بود.

ملک عبدالله الثانی پادشاه اردن نیز اسفند پارسال گفته بود که منطقه تحمل وضع کنونی را ندارد و چندین تهدید به اسرائیل زده بود، که اگر فاز جدید شهرک سازی و اخراج و آواره سازی فلسطیان را آغاز کند باید منتظر جنگی سرنوشت ساز در تابستان باشد !

از آن طرف سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان ، آغاز هرگونه جنگ جدید از سوی اسرائیل را تغییر دهنده نقشه سیاسی منطقه و محذف نام اسرائیل از اطلسها دانسته بود.

آنطرفتر اردوغان پس از حمله به ناوگان آزادی، کانال را به غیرتِ ترکی تغییر داده و اعلام نموده شخصا به غزه میرود تا ببیند کیست که جرات حمله به کشتی حامل نخست وزیر ترکیه را دارد.

یکم که بیاییم اینطرف، هلال احمر جمهوری اسلامی مهیای اعزام سه فروند کشتی حامل حداقل نیازهای انسانی برای حبس شدگان محاصره اسرائیل میشود. اعزامی که با نظر رهبر انقلاب اسلامی ایران توسط ناوهای جنگی سپاه پاسداران مشایعت خواهد شد و چه بسا در صورت حمله نیروهای اسرائیلی به کشتی های ایرانی فرمان برخورد و حمله هم از سوی معظم له صادر شود.

دور میزنیم میرویم اسرائیل! هم کشتی های ایرانی را تهدید به غرق نمودن کرده و هم حمله به ناو حامل اردوغان را در دستور کار گذارده و هم سوریه را وعده به بازگشت به عصرحجر نموده و هم حزب الله را به محو ارعاب نموده!

آن سوی ماجرا اسفند ۸۸ بود و دیدار تاریخی رهبران مقاوت در دمشق که فقط جای اردوغان بینشان خالی بود؛ دکتر محمود از ایران بود و بشار از سوریه و نصرالله از لبنان و خالد از فلسطین. دور آن میز شام وعده کردند و میثاق نوشتند که حمله به هرکدامشان به معنای حمله به همه این قدرتهاست و الخ.

و اینها همه در کمتر از ۶ ماهه ی ۲۰۱۰ !

واعجبا! حال اگر نگاهی به تقویم حوادث رجب در روایات مسلمین بیندازیم، رجب آبستن حوادثی پرمهم خواهد بود. خروجهایی و پرچمهایی که گردشان جهان را خواهد گرفت...

و الله اعلَمُ بما یُسیر . . .

 

لطفا نظر دهید...

 
برچسب ها :
جام رجبانی... ,