اپراتور سوم تلفن همراه با نام «رایتل» در حالی در چند استان راه اندازی می شود که با قابلیت ارسال مستقیم تصاویر طرفهای مکالمه، به عنوان یک خطر بالقوه ولی جدی کیان خانواده ها و نسل جوان جامعه را تهدید می کند. با تاملی هر چند کوتاه و حتی سطحی به امکاناتی که این تکنولوژی به سادگی در سطح وسیعی ، در اختیار دختر و پسر معصوم کشور قرار می دهد، می توان مضرات خانمان براندازی را بر ان برشمرد.به راستی این اپراتور تا چه حد میزان می تواند موجب گسترش ناامنی،اختلافات خانوادگی وآماده شدن زمینه آسان برای هر نوع فساد و گناه گردد؟ عمق این فاجعه تا کجا خواهد بود؟چه کسی خواهد توانست آسیب ها و آفات به بار آمده این اپراتور وسوسه انگیز را جبران کند؟ با تصویری کردن مکالمات تلفنی، چه نیاز ضروری و بر زمین مانده فرهنگی یا غیر فرهنگی قرار است که مرتفع گردد؟

فقط با نگاهی گذرا می توان تهدید های«رایتل» را به صورت زیر برشمرد:

الف)در اسلام بین حریم زن و مرد بسیار تاکید شده و حال با امدن این اپراتور  دیگر حریمی باقی نمی ماند.این وسیله و وسایلی شبیه به آن تمام مرزها،حجاب ها و حریم ها را مورد تهدید قرار داده اند.

ب)در جامعه اسلامی باید بین تمایلات نفسانی و امکان گناه هزاران کیلومتر فاصله و مانع و جود داشته باشد. با راه اندازی این اپراتور،این فاصله به کمترن حد خود میرسد.

ج)تزلزل بنیان خانواده ها،یکی دیگر از آثار شوم این وسیله ارتباطی است. در غرب به سبب راه تاریک و بد عاقبتی که در اباحی گری و لاابالی گری طی کرده است،دیگر خانواده بی معناست.پدر،مادر،حریم فرزند و والدین و صدها واژه دیگر از این دست معنا و مفهوم خویش را از دست داده است و اکنون کشور هایی چون ما،آگاهانه یا از سر نا آگاهی و غفلت،فریفته ظواهر تکنولوژیک غرب،در همان راه بد سرانجام غرب گام بر می داریم.راه اندازی اپراتور تصویری تلفن همراه، همچونان یک بمب ساعتی ،همبستگی و انسجام خانواده را به نابودی خواهد کشاند.این در حالی است که مقام معظم رهبری هم به عنوان ولی امر جامعه اسلامی و هم از منظر یک کارشناس خبره و اگاه از مسائل فرهنگی ، از هر عملی که منجر به ضعف بنیان خانواده ها گردد نهی فرموده اند.با استفاده از این وسیله به راحتی می توان تصاویر مخاطبان را ضبط و از آنها سوء استفاده نمود و این تهدید بسیار جدی برای امنیت و احساس امنیت خانواده هاست. همچنان که با آمدن موبایل،مشاوران خانواده از تشدید سوء ظن همسران به هم خبر می دهند،با راه اندازی رایتل این مساله به حد انفجار خواهد رسید.

خ)رایتل با امکانات جدیدش ، راه را برای رسیدن مفسدان به اهداف  و اغراض شان هموار تر کرده و زمینه های جدید سوء استفاده و باج خواهی افراد فاسد و شیاد را از خانواده ها و افراد فراهم میکند.این وسیله با عادی سازی ارتباط چهره به چهره دو نامحرم بیش از آن چه تاکنون در اثر کوتاهی ما پیش امده ، می تواند زمینه  انحراف اخلاقی فراوانی را فراهم کند.

ح) بسیاری از فقها، بر اساس روایات خلوت دو نامحرم را حرام میدانند. اگر چنین خلوتی برای کسی فراهم شود، شخص سوم آن مجلس ابلیس رجیم خواهد بود. این وسیله ی ارتباطی برای دو نامحرم که فرسنگ ها از هم دورند، خلوت فراهم میکند و اعملا به ابزاری شیطانی تبدیل می شود.

و)یکی از شاخصه های جامعه ی اسلامی، هموار بودن مسیر پاک بودن و درست زندگی کردن می باشد؛ در حالی که با گسترش این نوع وسایل ارتباطی ،راه پاک زیستن بسیار سخت و دشوار و هزینه های مادی و معنوی زندگی مومنانه بسیار اقزایش خواهد یافت. روشن است که چقدر وجود این ابزار هایی زندگی را برای خانواده های اصیل و نجیب ایرانی سخت می نماید

به امید ظهور حجة ا...

التماس دعا

 
برچسب ها :
رایتل ,  توسعه یا تهاجم ,  غرب زدگی ,  فرهنگ غرب ,  شهادت امام حسن ,  شعر ,  زمزمه ی دل ,  دل نوشته ,  حرف دل ,  غریبی ,  مظلومیت ,  معمار صبر ,  صبر ,  دل زخمی ,  امام حسین ,  امام علی ,  حضرت زهرا ,  کوچه بنی هاشم ,  تنگی ,  کوچه ی غریبی ,  کودکی ,  شهادت ,  زهر ,  آقای بی حرم ,  ضریح ,  شیعه ,  کافران ,  نود32 ,  پسوردنود32 ,  حضرت زینب ,  ام المصائب ,  پاره های جگر ,  زجه ,  فریاد ,  صدای خاموشی ,  ارباب بی کفن ,  تریبون آزاد... ,