بعضی روزها سفیدند و روشن، مثل روز های شاد و پر از موفقیت،بعضی از روز ها تیره و تارند،سیاه مثل روز های شکست و بی مهری.شاهکار خدا جمع کردن همین روز های سیاه و سفید است که مثل صفحه ی شطرنج زندگی من و توست.

صفحه ی شطرنج زندگی آدم که خلق شد و آدم که شد خلیفه ی زمینی خدا، شاید همین جذابیت عبور از خانه های تارو مشکی به روز های شاد و سفید،این جسارت را به او داد که زیر بار امانت برود! انگار انسان هم از خدا خواست تا به شکرانه ی این لطفی که در حقش شده و فرصتی که برای حضور در خانه های سیاه و سفید شطرنج زندگی نصیبش شده است، هرچه صلاح می داند،برایش تکلیف کند! و خدا شاید از ما خواست تا ریز به ریز خانه های زندگی را با خیر و نیکی و شکرگزاری پر کنیم!

از خانه ی اول که نیکی کنیم و سپاس گزار باشیم و همین طور هرچه پیش میرویم، کمی بیش از گام اول مایه بگذاریم و آدم انگار سر خوشانه این شرط را پذیرفت و پا به صفحه ی بازی زندگی گذاشت!غافل از سنگینی باری که به دوش گرفت!هر روز یکی از خانه ها را پر می کنیم، با ذره ای خیرو شاید ذره ای شر! کاش حواسمان باشد که ذره ذره ها در نهایت،ممکن است باعث عاقبت به خیری شود یا به اندازه ای عمری مکافات و بد عاقبتی به بار آورد!

کاش حواسمان باشد که خداوند مثل ما بی حساب و کتاب شرط نگذاشته است! او به ما گفته است؛اگر شنیده باشیم! اگر یادمان باشد که:

                       «فَمَن یَعمَل مِثقَالَ ذَرَّةٍ خَیراً یَرَهُ وَ مَن یَعمَل مِثقَل ذَرَّةٍ شَرَّا یَرَهُ(سوره ی مبارکه زلزال آیه 7و8)»

 
برچسب ها :
شطرنج ,  زندگی ,  عشق ,  سفید و سیاه ,  رایتل ,  توسعه یا تهاجم ,  غرب زدگی ,  فرهنگ غرب ,  شهادت امام حسن ,  شعر ,  زمزمه ی دل ,  دل نوشته ,  حرف دل ,  غریبی ,  مظلومیت ,  معمار صبر ,  صبر ,  دل زخمی ,  امام حسین ,  امام علی ,  حضرت زهرا ,  کوچه بنی هاشم ,  تنگی ,  کوچه ی غریبی ,  کودکی ,  شهادت ,  زهر ,  آقای بی حرم ,  ضریح ,  شیعه ,  کافران ,  نود32 ,  پسوردنود32 ,  حضرت زینب ,  ام المصائب ,  پاره های جگر ,  زجه ,  فریاد ,  صدای خاموشی ,  ارباب بی کفن ,  تریبون ,